- LED-gadebelysning
- LED-gadebelysning Superline-serien
- LED-gadebelysning Starline-serien
- LED-gadebelysning Flatline-serien
- LED-gadebelysningsrørledningsserie
- LED-gadebelysning Jass-serien
- LED-gadebelysning Ny Jass-serie
- LED-gadelys Ecoline-serien
- LED-gadebelysning Pando-serien
- LED-gadebelysning i slank serie
- LED-gadebelysning FLAD-serien
- LED-gadebelysning Kline-serien
- LED-gadebelysningstilbehør
- LED-havelys
- LED høj bugt lys
- LED-projektør
- SOLAR LED-gadebelysning
- LED-stadionlys
- LED-tunnellys
- LED Tri-proof lys
- LED Ex-beskyttet lys
200W LED-gadebelysning (ECOLINE)
Produkt Beskrivelse
Det elegante og moderne design af denne LED-gadelygte inkluderer et glat tag for fremragende selvrensning. Kunder i Europa og Sydamerika foretrækker den nu i høj grad på grund af dens innovative design og karakteristiske udseende. Den er konstrueret med førsteklasses ADC-12 aluminiumsstøbning og pulverlakering, samt førsteklasses LED-komponenter og en bred vifte af optiske linser for at opfylde alle vejkrav.
Vigtige funktioner
● Et elegant og moderne design.
●Stærk korrosionsbeskyttelse og langvarig holdbarhed opnås ved at kombinere elektrostatisk pulverlakering med højeffektiv integreret varmeafledning.
●Overlegen ydeevne og funktionalitet garanteres af højeffektive LED-chips og en strømforsyning kombineret med banebrydende lysfordelingsteknologi.
●Højtransparent hærdet glas, der giver enestående slagfasthed og høj lysgennemgang.
Professionelle LED-dele, som f.eks. Philips Lumileds 72 stk. SMD3030.
●For at opfylde en række forskellige behov inden for vejbelysning tilbyder LEDiL eller LedLink et komplet udvalg af optiske linser.
●Meanwell eller Inventronics' overlegne LED-strømforsyning, som leveres med 5 års garanti og 6KV overspændingsbeskyttelse. Beskyttelse op til 10/20KV er mulig med en ekstra SPD.
Produkt Specifikationer
| Magt | 200W |
| LED-chip | CREE / Philips |
| LED-mængde | 288 stk. Philips 3030 |
| LED-driver | Meanwell/Inventronics |
| Input Votage | AC 100-277V |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Effektfaktor | >0,9 |
| Samlet flux | 26000 lm |
| Arbejdstemperatur | -40°C—50°C |
| Optisk vinkel | 135°* 85°, Type I, II, III, IV. |
| Farvegengivelsesindeks | Ra≥75 |
| Farvetemperatur | 2700-6500K |
| SPD | 10 kV |
| Levetid | ≥100.000 timer |
| Beskyttelsesgrad | IP66/IK08 |
| Installationsrørets diameter | Φ60mm |
Produkt Applikationer
✓ For at sikre beboernes sikkerhed om natten, skal beboelsesveje, sideveje og gangstier i små områder oplyses.
✓ Garageindkørsler og små parkeringspladser: Sørg for, at der er tilstrækkelig jævn belysning til, at biler kan køre sikkert ind og ud.
✓ Park-/havestier: Giver vejledning om natten, samtidig med at der skabes en varm og indbydende atmosfære.
✓ Hjælpeveje på campus/fabrik: Sørg for, at sekundære fabrikkers stier og interne veje på campus har tilstrækkelig belysning.
✓ Cykelstier: Sørg for, at cyklister har tydelig rutevejledning og er sikre.
✓ Belysning af lagerplads/perimeter: Øg bygningens sikkerhed ved at tilføje ekstra belysning.
✓ En rimelig måde at forbedre natbelysningen i landdistrikter på er gennem vejbelysning/landbelysning i kommunen.
Hvorfor vælge LEBODA Ecoline Gadelygter?
Ekstremt omkostningseffektiv
Pålidelig kvalitet
Fleksibel tilpasningstjeneste (valgfri)
FAQ
Q: Hvor højt er den egnet til installation på en lygtepæl?
A: Fire til seks meter er den ideelle installationshøjde. Ved at gøre dette bliver vejoverfladen (cirka 6-10 meter bred) ensartet oplyst, hvilket øger belysningseffektiviteten. Vejbredden og lysfordelingsmønsteret bestemmer den præcise dækning.
Q: Hvad betyder IP66-klassificeringen? Kan den bruges i regnvejr?
A: Armaturet er fuldstændig støvtæt (første ciffer "6") og beskyttet mod kraftige vandstråler fra alle retninger (andet ciffer "6") i henhold til IP66-klassificeringen. Det bliver en standard for udendørsbelysning, fordi det garanterer, at det fungerer fejlfrit i regnfulde eller stormfulde forhold.
Q: Er det kompliceret at installere? Hvilke værktøjer kræves?
A: Installationsprocessen er enkel. Disse er de sædvanlige trin: Monter beslaget oven på masten, skru armaturet på plads, og fastgør derefter strømkablet (normalt med vandtætte terminaler eller stik). For at fastgøre beslaget skal du bruge grundlæggende værktøjer som skruetrækkere, skruenøgler og måske en boremaskine til at bore huller i masten. Der gives omfattende instruktioner til installation.

